<<Měření a regulace
1 až 3 okruhy
Volně programovatelné
Příklady řízení
 

1 až 3 okruhy
 
 
ESR 31 – jednoduchá solární regulace s grafickým displejem …
1 relé nebo tiac výstup, všechny spínací a rozpínací body odděleně nastavitelné, přehledný dispej s hydraulickým schématem, analogový výstup: 0-10V přepínatelný na PWM-Signál, 5V-fixní napětí, chybové hlášení nebo požadavek na hoření, zobrazení stavu k okamžitému rozpoznání neobvyklých podmínek, funkce solár start, funkce protizámrazová, blokace čerpadel při přehřátí kolektoru, kontrola funkcí soustavy, počitadlo množství tepla, DL-Bus datové vedení (k vyhodnocení dat na PC přes D-LOGG nebo BL-NET a k připojení externích senzorů), regulace otáček standardních čerpadel (jen u ESR31-D), vhodná pro čidla KTY a PT1000, programování probíhá zadáním čísla programu, programově závislé možnosti rozšíření díky pomocnému relé Hirel31-STAG
Přístroj ESR31-R nebo ESR31-D je diferenční regulace pro vícero použití. Grafický dispej umožňuje snadnou volbu programu dle schéme zapojení. Dále je na grafickém displeji vidět pozici čidel ve zvoleném hydraulickém schématu. Přes datové vedení mohou být načteny dodatečné informace. Tímto je také možné paralelně k regulačnímu provozu (solár) získat výpočty (množství tepla). Rozsah použití této regulace je od jednookruhových solárních soustav po přípravu hygienické teplé vody jakož i regulace otáček čerpadel.
 
 
 
UVR63 – tříokruhová univerzální regulace s grafickým displejem…
6 senzorových vstupů, 1 výstup regulovatelný otáčkami (pro standardní čerpadla), 2 relé výstupy, 2 analogové výstupy pro 0-10 V / PWM signál (např. k regulaci otáček vhodných elektronických čerpadel), 5V stálé napětí nebo chybová hlášení 10V, po 3 diferenčních, minimálních a maximálních funkcích, ochrana proti tvorbě legionel, funkce chlazení kolektorů, funkce ohraničení přehřátí kolektorů, funkce solární start, funkce ochrana proti zamrznutí, 3 integrované počítadla množství tepla (WMZ), funkční kontrola soustavy, čas, datum, volně programovatelné spínací hodiny, přehledný displej s hydraulickými schématy, DL-Bus (k vyhodnocení dat na PC přes D-LOGG nebo BL-NET a k připojení externích senzorů)
Tato tříokruhová regulace UVR63 obsahuje různé funkce – termostatické, diferenční teploty a regulace otáček pro nasazení v solárních soustavách a topných systémech. Zvládá až 3 nezávislé topné okruhy. Požadovanou regulační funkci je možné zvolit pomocí čísla programu (více než 650 možných programů).